Pavla Kamrádová

401608_3850731436229_396084040_n.jpgJmenuji se Pavla Kamrádová (Klučková), narodila jsem se 5. července 1984 v Plzni do zcela nekynologické rodiny. 

Našimi rodinnými mazlíčky byli německý ovčák Alice, slovenský čuvač Johny, jezevčík Adámek a kříženka Miška. S žádným z těchto pejsků jsme se nikdy žádnému výcviku nevěnovali, přesto mě psi od malička fascinovali. 

K výcviku jsem se přiblížila až v roce 2006, když jsem si z plzeňského útulku na Valše přinesla malé, černé, uštěkané štěňátko křížence jménem Floyd. 

S Floydem jsem začala pronikat do tajů soužití se psem, agility, sportovní kynologie i dogdancingu. Naše začátky nebyly zdaleka jednoduché, ještě dnes na nás občas vykoukne strašák (velcí chlapi, samota...), ale udělali jsme velký kus práce. Floyd se dnes může pyšnit několika tituly. Především si cením titulu A3CH (šampion agility), MOD 1 (master of dogdancing 1. úrovně) a také Blovický voříšek 2006. 

Další do mého života vstoupila Daisy. Fenka ze špatných podmínek, která i přes nelehké začátky byla úžasnou společnicí a jejíž láskou se stala obedience. Daisynka mi, bohužel, předčasně zemřela po otravě. 

Mým splněným snem o psu s průkazem původu se stala fena border kolie Berenika z Lebedova dvora. Bera je také matkou jediného vrhu, který byl zatím odchován pod mou chovatelskou stanicí Wonderfull Flash. Berenika v současné době žije s mým bývalým partnerem a je spokojeným rodinným psem.

Mladším členem mojí smečky je border kolie Panthera Rubínové srdce. Pantherka je zvířátko, díky kterému jsem kompletně přehodnotila své výcvikové metody, změnila trenéry a pochopila spoustu věcí. 

Aktuálně nejmladší členem naší smečky hnědobílý pes border kolie Caccao IN Unis Kynopolis. 

Dnes se snažím pracovat především metodou shapingu (tvarování) a pozitivním upevňováním.

Se svými psy jsem složila řadu zkoušek v agility, sportovní kynologii, dogdancingu i obedienci. Největší odměnou mi však je, pokud se pes výborným společníkem do života, na výlety a všechny rodinné aktivity.

1157661_703777596314509_2061702430_n.jpg