Pavla Kamrádová

401608_3850731436229_396084040_n.jpgJmenuji se Pavla Kamrádová (Klučková), narodila jsem se 5. července 1984 v Plzni do zcela nekynologické rodiny. 

Aktuálně jsem rozhodčí pro zkoušky a závody dogdancingu, oficiálním instruktorem klubu agility a oficiálním instruktorem nosework klubu. Zúčastnila jsem se školení pro instruktory a získala certifikát holandské společnosti NADAC Hoopers.

Našimi rodinnými mazlíčky byli německý ovčák Alice, slovenský čuvač Johny, jezevčík Adámek a kříženka Miška. S žádným z těchto pejsků jsme se nikdy žádnému výcviku nevěnovali, přesto mě psi od malička fascinovali. 

K výcviku jsem se přiblížila až v roce 2006, když jsem si z plzeňského útulku na Valše přinesla malé, černé, uštěkané štěňátko křížence jménem Floyd. 

S Floydem jsem začala pronikat do tajů soužití se psem, agility, sportovní kynologie i dogdancingu. Naše začátky nebyly zdaleka jednoduché, ještě dnes na nás občas vykoukne strašák (velcí chlapi, samota...), ale udělali jsme velký kus práce. Floyd se dnes může pyšnit několika tituly. Především si cením titulu A3CH (šampion agility), MOD 1 (master of dogdancing 1. úrovně) a také Blovický voříšek 2006. 

Další do mého života vstoupila Daisy. Fenka ze špatných podmínek, která i přes nelehké začátky byla úžasnou společnicí a jejíž láskou se stala obedience. Daisynka mi, bohužel, předčasně zemřela po otravě. 

Mým splněným snem o psu s průkazem původu se stala fena border kolie Berenika z Lebedova dvora. Bera je také matkou jediného vrhu, který byl zatím odchován pod mou chovatelskou stanicí Wonderfull Flash. Berenika zemřela ve věku 12,5 roku na rakovinu. 

Dalším členem smečky je fena BOC Panthera Rubínové srdce. Pantherka je zvířátko, díky kterému jsem kompletně přehodnotila své výcvikové metody, změnila trenéry a pochopila spoustu věcí. 

Společně jsme dosáhly těchto cílů 

Pasení - ZVOP

Agility - A1, A2, A3

Sportovní kynologie - ZZO, ZOP, ZZO1, BH

Obedience - OB-Z, OB-1, OB-2

Nosework - NW-NZ, NW-UZ, NW-DZ, NW-WZ, titul master of nosework, NW-U1, NW-D1

Dogdancing - MD1, MD2, F1, F2, F3, HTM1, HTM2, HTM3,DWD1, DWD2, DWD3

tituly - MOD1, MOD2, MOF HTM, MOD F, MOD DWD 

Reprezentace ČR na mistrovství Evropy v HTM i F 

Aktuálně nejmladší BOC  naší smečky hnědobílý pes border kolie Caccao IN Unis Kynopolis. 

Dnes se snažím pracovat především metodou shapingu (tvarování) a pozitivním upevňováním.

S Krakenem mám složené zkoušky 

Pasení - ZVOP

Agility - A1, A2

Sportovní kynologie - ZZO, ZOP, ZZO1, BH

Obedience - OB-Z, OB-1

Nosework - NW-NZ, NW-UZ, NW-DZ, NW-WZ, titul master of nosework, NW-U1

Dogdancing - MD1, MD2, F1, F2, HTM1, HTM2,DWD1, DWD2

tituly - MOD1

Kraken získat titul pes roku v kategorii dogdancing klubu BCCCZ

Kromě borderek mám ještě papillonku Energy Cler-de-Lyss. Energy mi otevřela obrozy zase úplně jiným směrem.

Složené zkoušky 

Obedience - OB-Z

Dogdancing - F1, DWD1

Výstavní tituly - CAJC, Český junior šampion, BOJ, vítěz třídy mladých

 

Se svými psy jsem složila řadu zkoušek v agility, sportovní kynologii, dogdancingu, obedienci a noseworku. Největší odměnou mi však je, pokud se pes výborným společníkem do života, na výlety a všechny rodinné aktivity.

1157661_703777596314509_2061702430_n.jpg